100 procent BOB = 0 procent op!

De politie houdt tijdens de komende carnavalsdagen alcoholcontroles in de hele regio Midden en West Brabant. De controles zullen zich regelmatig verplaatsen. Niet om het carnavalsfeest te verzieken, maar om de pakkans te vergroten van mensen die met een slok te willen rijden. Deze mensen zorgen vaak voor veel ellende. De politie adviseert om gebruik te maken van het openbaar vervoer, taxi of een echte BOB. Een echte BOB heeft nul procent alcohol op!
 
Rijbewijs inleveren
Automobilisten zijn sinds juni 2011 hun rijbewijs eerder kwijt en voor langere tijd (minimaal twee maanden), of definitief. Ook is een puntenstelsel van kracht voor mensen die worden veroordeeld voor alcohol in het verkeer. Bij twee overtredingen is men zijn rijbewijs definitief kwijt, ofwel: twee keer geel is rood.
 
Ernstig
Jaarlijks zijn er 150 doden en gemiddeld 3500 ziekenhuisgewonden in het verkeer te betreuren, veroorzaakt door bestuurders met teveel alcohol op. Veelal zijn de verwondingen ernstig, omdat dronken automobilisten vaker te hard rijden en minder vaak hun gordel om hebben. Naast gewonden en doden veroorzaken dronken bestuurders veel schadeongevallen. Daarom controleert de politie intensief in het verkeer.
 
Limieten
De alcohollimiet voor ervaren bestuurders is 0,5 promille, voor beginnende bestuurders is dat 0,2 promille. Eén glas bier kan dan al te veel zijn. Voor deze lagere limiet is gekozen omdat is gebleken dat bestuurders die minder dan vijf jaar rijervaring hebben, vaker bij verkeersongevallen betrokken zijn.





Terug naar de vorige pagina