OJHB



Beginsituatie:

 

Door onze betrokkenheid bij de wijk is het opgevallen dat het jongeren ontbreekt aan een plek om sociale contacten op te doen en een productieve dagbesteding. Dit kan zich uiten in wat word omschreven als overlast*

 

Naar aanleiding van dit is OJHB (onafhankelijke jongeren haagse beemden) in november 2010 het project The Underground van start gegaan. Hier krijgen jongeren de mogelijkheid hun ontwikkeling op het gebied van creatief bezig zijn met muziek(hiphop) & de multimedia die daarbij horen te ontwikkelen. Bij de opening waren circa 30 jongeren aanwezig. Dit is een groep die normaliter (onbedoeld) overlast veroorzaakt. Een deel van deze groep is erg betrokken bij het maken van muziek, een ander deel van de groep is niet dusdanig betrokken bij de workshops maar kennen ons ondertussen wel. Speciaal voor deze jongeren om ze toch enigszins mee te laten participeren zouden we graag extra mogelijkheden hebben in een jongerencentrum. Zo kunnen wij op andere dagen brainstorm avonden inplannen om de rest van de groep te bereiken zodat deze zich niet buitengesloten voelen. Het doel van deze avonden is dus het terugdringen van de overlast maar ook het beter leren kennen van de jongeren en hun competenties en problemen.

 

Op deze manier willen wij een leefbaarder Haagse Beemden (Heksenwiel) creëren. Met dit soort avonden willen wij jongeren ook de mogelijkheid geven ze op te leiden naar waar wij nu mee bezig zijn, voor de volgende generatie soortgelijke activiteiten te organiseren en de overlast op Heksenwiel op lange termijn terug te dringen.

 

 

Het Team:

 

Dennis van de Pas: 27 jaar,

Rapper & mentor teksten schrijven & performes, ( Bekend als Freddie lee) bekend in bredase rapscene wereld.

 

Jeffrey van Willugenberg:

 23 jaar, Rapper & mentor teksten schrijven & rappen en zang, Producer OJHB & Blue-Record (eigen studio voor jongeren om op een laagdrempelige manier nummers te recorden)

 

Luuk Kuiper:

20 jaar, rapper & mentor teksten schrijven & rappen, tevens stand-in algemene zaken & performance. Studeert Sociaal cultureel werk  MBO Niveau 4.

 

Mourad El Fdil:

30 jaar, Algemene zaken en jeugdhulpverlener. Gediplomeerde HBO``er Jeugdzorg.Voorzitter OJHB.

 

Regilio Sabajo:

 

20  jaar, voormalig rapper, producer, beatmaker & mentor beats maken, tevens stand-in mentor teksten schrijven en performance. Studeert Culturele en Maatschappelijke Vorming (Social Work) op Avans Hogeschool in Breda.

 

 

 

      Dagverloop:

 

      Korte Zaterdag:

 

      Deze dag is er vooral op gericht om de jongeren die affiniteit hebben met muziek te kunnen voorzien in hun behoeften.

 

      14:30 Binnenkomst / opzet met hulp van jongeren

 

      15:00 Jongeren beginnen met hun workshop

 

      17:00 Open podium (Dat wil zeggen: iedereen mag de microfoon pakken om zijn ding te doen op het podium)

 

      18:00 Afbouwen

      

 

      Lange Zaterdag:

 

      Deze dag is er op gericht om die jongeren die juist geen affiniteit hebben met muziek toch een dagbesteding aan te bieden, dit betekent niet dat wij de   “muziekjongeren” niks aanbieden.

 

      14:30 Binnenkomst / Opbouw muziekgedeelte

 

       15:00 Jongeren beginnen met hun workshop

 

       18:00 Instroom Brainstorm jongeren (Open podium blijft staan voor geïnteresseerde).

 

       20:45 Afbouwen

 

       21:00 Buiten gebouw staan.

 

       Donderdagavond:

 

       Deze avond is gericht op de albumgroep en hun ontwikkelingen richting het album.

 

      18:30 Binnenkomst / Opbouw

 

      19:00 Jongeren beginnen met hun workshop

 

       21:00 Afbouwen

 

 

 

Doelstellingen:

 

    * Talentontwikkeling d.m.v. workshops op het gebied van hiphop

    * Jongeren een productieve dagbesteding d.m.v. creatief bezig zijn met muziek en tekenen, een redactieteam waardoor jongeren minder op straat hangen.

    * Jongeren laten ontwikkelen op cultureel gebied (Denk ook aan fotografie en videografie).

    * Muziekalbum, met en door de jongeren geproduceerd. (Blijvend traject, eventuele extra toevoegingen

    * Preventieve interventie (voorkomen en ingrijpen) d.m.v. creatieve workshops.

    * Jongeren een muzisch-agogische activiteit aanbieden in de vorm van muziek en beeldende kunst.

    * Jongeren op een ervarende reproductieve manier de aspecten van hiphop bewust maken.

    * Jongeren uitnodigen tot participatie door middel van een thematisch appèl en een sensopatisch appèl.

    * Samenwerking met verschillende organisaties met als doel de sociale cohesie te verbeteren.

    * Verantwoordelijkheidsgevoel bij jongeren d.m.v. punten systeem (Laag, gemiddeld, hoog)

 

 

Visie:

 

Wij van de OJHB willen door middel van laagdrempelige (creatieve) activiteiten en projecten in samenwerking met hulpverlenende organisaties de jongeren een productieve dagbesteding en hulpverlening bieden.

 

In onze hectische samenleving staat de tijd niet stil, ook niet voor jongeren. Steeds meer instellingen en (commerciële) organisaties zien jongeren als hun doelgroep. Dit betekent dat OJHB kritisch moet blijven kijken naar de taken en functies die we uitvoeren, welke activiteiten wel en niet gehandhaafd moeten worden, wat de nieuwe ontwikkelingen zijn en hoe daarop ingespeeld moet worden. Er dienen zich voor het jongerenwerk allerhande relevante ontwikkelingen plaats die ook het jongerenwerk dwingen om kritisch te blijven kijken naar hun aanbod. 

 

De jongerencultuur is voortdurend aan veranderingen onderhevig, dit betekent dat het culturele aanbod van het jongerenwerk ook sterk aan veranderingen onderhevig is en de programmeur daar mee doende is.OJHB staat dan ook open voor alle mogelijke culturen binnen de Haagse Beemden. Multiculturaliteit staat bij OJHB hoog in het vaandel, aangezien wij het belangrijk vinden dat buurtbewoners, van welke afkomst dan ook, samen voor een goede leefbaarheid moeten zorgen.

 

Er komen steeds meer vragen vanuit de inwoners van Haagse Beemden om jongeren te ondersteunen, zowel individueel als groepen. Andere werkvelden doen steeds vaker een beroep op de deskundigheden en inzichten van het jongerenwerk, dit zal in de nabije toekomst zeker niet minder worden. Enkele voorbeelden hiervan zijn; onderwijs, politie, betaald voetbal, justitie, psychiatrie en buurt en wijkcentra. Dit komt mede door de toename van  criminaliserend gedrag onder de jongeren. Ook binnen onze organisatie hebben wij hier regelmatig mee te maken. In plaats van de jongeren die dergelijk gedrag vertonen meteen de laan uit te sturen, willen wij hen hierbij juist graag op een professionele manier mee helpen en hen opvangen d.m.v. professionele begeleiding. 

 

Dit betekent dat de doelgroep van het jongerenwerk sterk uitbreid. Daarom vinden wij het zeer belangrijk dat  andere werksoorten  ook hun verantwoordelijkheid zullen moeten nemen om de uitvoering van het specifieke jongerenwerk mogelijk te maken, zodat we er samen voor kunnen zorgen om toenemende criminaliteit tegen te gaan.  

 

In onze organisatie vinden wij het belangrijk dat er genoeg ruimte is voor diversiteit zoals: persoonlijke begeleiding, buurtgerichte programma’s, diverse wijkactiviteiten, jeugdactiviteiten, workshops etc. Zo wordt ook Project de Undergound ten behoeve van probleemjongeren in de Haagse Beemden mogelijk gemaakt door Buurthuis ‘T Kraaienest.   Al deze ontwikkelingen leggen een groot beslag op de bestaande organisatie omdat ontwikkelingskosten niet mee genomen worden in de financieringen en dus een zware last zijn voor het bestaande uitvoerend jongerenwerk . Wanneer er wordt gesproken over jongeren, spreekt men vaak vanuit de eigen belevingswereld (overigens niet verwonderlijk

Vaak wordt er korte termijn politiek gehanteerd waardoor jongeren en onze organisatie in een slechte, onwerkbare, positie wordt geplaatst waar we moeilijk uit komen.

 

Jongeren kunnen haast niet reageren, als er gereageerd wordt moeten jongeren zich aanpassen aan hoe de politiek (volwassenen) met elkaar omgaan, een andere manier, een andere positie, een andere belevingswereld, waardoor jongeren zich snel buiten spel voelen staan. 

Daarom vragen wij de gemeente goed te luisteren naar onze vakbekwame en deskundige medewerkers, zij zijn degene die de gemeente kunnen en moeten adviseren. 

Zij zijn de vertolkers waardoor de politiek besluiten kan nemen, vanuit de beleving en behoefte van jongeren. 

Het moet toch duidelijk zijn dat de rode draad van ons werk zit in het investeren in jongeren, het investeren in de kwaliteit van onze samenleving, voor nu en in de toekomst.

 

Missie:

 

Wij van de OJHB staan open om voor iedereen (met als voornaamste doelgroep: Jongeren) door jongeren activiteiten te organiseren die inspelen op de domeinen: Educatie, vitaal & cultuur. Buiten het organiseren van activiteiten om de jongeren een productieve dagbesteding te geven willen wij ook hulp verlenen aan (probleem) jongeren. Dit doen we door een vertrouwensband met de jongeren te creëren om ze vervolgens door te kunnen verwijzen naar de daarvoor bevoegde hulpverleners.    

 

Jongeren zitten immers in een levensfase waarin zij veel zullen experimenteren met subculturen en groepen waarin zij hun eigen ideeën toetsen. Het ouderlijk huis wordt als deel van dit conflict in verschillende mate gemeden en het heil wordt gezocht in de eigen groep. Het is in deze cruciale levensfase dat de ontwikkeling van een jongere in goede banen wordt geleid, niet slechts door de primaire en secundaire opvoedingsinstanties zoals het gezin en werk, maar ook de omgeving waarin de jongeren zich bevinden. 

 

Wij van de OJHB erkennen de behoefte aan een identiteit en “groeipijntjes” die hiermee gepaard gaan. Daarom willen wij de jongeren The Underground aanbieden als een derde opvoedingsinstantie, een tweede thuis en een primaire plek om zich te ontwikkelen op cultureel gebied.



Optredens OJHB/The Underground  Dos Amigos ( Centrum Breda)

Optredens OJHB/The Underground Dos Amigos ( Centrum Breda)

Hallo,Hierbij ontvangt u alvast het persbericht met betrekking tot de tweede editie van Live ... Live HipHop Van Lokale Bodem met optredens van Dundja, Ares en Ju-Lion & BBBreda – Na het succes van de eerste editie vorige maand, zal op zondag 27 november 2011 in café Dos Amigos d... Lees verder